داخلی     خبر     انديشه
مسئول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس:
امام حسین(ع) الگوی مقاومت مردم غزه است
  مسئول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس امام حسین (ع) را الگوی مردم و مبارزان جنبش اسلامی فلسطین در مبارزه با یزیدیان زمان دانست.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۰۸:۳۹
کد مطلب : 27318
امام حسین(ع) الگوی مقاومت مردم غزه است
به گزارش آینده روشن، ابوالسرور در همایش «غزه، حماسه بیداری» با ذکر این مطلب که مقام معظم رهبری با دو پیام تاریخی خود نقش فراوانی در تقویت روحیه مبارزان حماس داشت، گفت: رهبری و دولت و ملت ایران همواره بزرگترین پشتیبان فلسطین و آرمان مقدس آنان بوده اند.

وی افزود: در ایام محرم، عاشورایی در غزه بپا شد که ملت مقاوم فلسطین با توکل به خدا و ایمان خالص خود به پیروزی با خون خود بر شمشیر یزدیان زمان پیروز شدند.

نماینده حماس در ایران با ذکر شکست عملی اسرائیل در غزه خاطرنشان کرد: پیروزی زمانی حاصل می شود که طرف آغاز کننده جنگ به اهداف خود برسد و این در حالی است که آنها نتوانستند به هیچ کدام از اهداف خود برسند.

وی تصریح کرد: اسرائیل از زمین و دریا و آسمان و با تمام قوا منطقه کوچک غزه را آماج حملات وحشیانه خود قرار دادند ولی نتوانستند ذره ای از این خاک را تصرف کنند.

ابوالسرور عنوان کرد: اسرائیل در مقابل ما به همه سلاح ها مجهز بود ولی در مبارزات تن به تن و خیابانی در مقابل مقاومت شکست خورد و دلیل آنان هم این بود که آنان از سلاح شهادت طلبی و الگویی چون امام حسین(عج) بی بهره بودند.

وی اظهارداشت: یکی از برکات این جنگ این بود که اسرائیل و آمریکا فهمیدند که وقتی نمی توانند حماس و حزب الله به ظاهر کوچک را از بین ببرند، پس جنگ با ایران بزرگ و ظلم ستیز برای آنان غیر ممکن خواهد بود.

وی گفت: آنان می خواستند با حذف حماس کار خود را در ادامه راحت تر کنند اما حالا قضیه کاملاً برعکس شد و هم حزب الله و هم حماس در دنیا به مقبولیت بی سابقه رسیدند و موج بیزاری و تنفر از اسرائیل در تمام جهان آغاز شد.

مسئول تبلیغات و ارتباطات حماس در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه بیشتر از حمله ددمنشانه اسرائیل ما را ناراحت کرد، خیانت برخی حکام به ظاهر مسلمان و عربی بود که اسرائیل شیپور جنگ را از آن کشور به صدا درآورد.

وی در رابطه با شایعات مربوط به اعتقادات مردم غزه نیز گفت: این شایعات بیشتر در جاهایی مطرح می شود که بیشترین حمایت از مردم فلسطین دارند و با این کار قصد دارند در کمک این مردم به فلسطین تشکیک به وجود آورند.

ابوالسرور خاطرنشان کرد: مردم غزه و فلسطین، شافعی مذهب و دوستدار اهل بیت(ع) هستند و ناصبی بودن آنان به هیچ وجه صحت ندارد؛ حتی می توان گفت در دنیای امروز دیگر ناصبی وجود ندارد.

وی عنوان کرد: در فلسطین شهری نیست که مسجدی به نام امام علی(ع) امام حسین(ع) و فاطمه زهرا(س) نداشته باشد. مگر می شود کسی مسلمان باشد و اهل بیت رسول الله(ص) را دوست نداشته باشد.

ابوالسرور اظهارداشت: شایعه هایی مثل اینکه مبارزان و مجروحان فلسطینی خون مردم ایران را قبول نکرده اند، با این اوصاف که به دلیل خیانت برخی کشورها در بستن گذرگاه ها هیچ خونی از ایران به فلسطین نیامد، کاملاً خنده دار است.

وی در مورد انتشار خبر مصاحبه یکی از رهبران حماس با الجزیره و توهین به امام حسین (ع) نیز گفت: در حالیکه مبارزان حماس با الگوپذیری از امام حسین(ع) می جنگند و این خبر در سایت الجزیره وجود ندارد و از طرفی نام این رهبر و زمان مصاحبه نیز نامشخص است، می توان گفت که هدف شایعه پراکنان فقط و فقط ایجاد تشکیک مردم ایران و شیعیان از مردم غزه و حماس است.