داخلی     خبر     بین الملل
با محکوم کردن راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا
قاسمی: راهبرد نابخردانه آمریکا جهان را به سوی ناامنی بیشتر و گسترش بی‌ثباتی سوق می‌دهد
  قاسمی استراتژی امنیت ملی آمریکا را مملو از تلاش بی حاصل تهیه کنندگان آن برای القاء و ایجاد تهدیدی ساختگی از ایران خواند و آن را محکوم کرد و گفت: راهبرد نابخردانه آمریکا جهان را به سوی ناامنی بیشتر و گسترش بی ثباتی و تروریسم سوق می دهد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب : 67431
قاسمی: راهبرد نابخردانه آمریکا جهان را به سوی ناامنی بیشتر و گسترش بی‌ثباتی سوق می‌دهد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به انتشار استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا گفت: سراسر متن استراتژی امنیت ملی آمریکا که توسط دولت ترامپ منتشر شده است، مملو از تلاش بی حاصل تهیه کنندگان آن برای القاء و ایجاد تهدیدی ساختگی از ایران بوده و کاملا مردود و محکوم است. آنچه در این متن نامتعارف و تهی از هرگونه خردورزی و واقع نگری تصویر شده است چیزی جز تکرار و واگویه کردن ادعاها، اتهامات و توهمات بی پایه و اساس معدود کشورهای متوهم منطقه ای و در آمریکا نیست. مفاد بی منطق این راهبرد ناموزون و یکسویه به خوبی نشان می دهد که دولت این کشور در تدوین این استراتژی در پی فرافکنی چالش ها، ناکامی ها و معضلات خودساخته ای است که در بعد داخلی و بین المللی همواره با آن روبرو بوده و در یک سال گذشته، بیش از پیش واقعیت های خود را نمایان ساخته است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: آنچه که آمریکا به عنوان تهدیدات تخیلی و ادعایی این کشور با آن روبروست بیش از هر چیز ناشی از سیاست ها، رفتارها و عملکرد پر اشتباه دولتمردان و سیاستمداران این کشور طی دهه های گذشته در قبال سایر ملت های جهان، بخصوص خطاهای پر شمار آنان در منطقه حساس و استراتژیک غرب آسیا و خلیج فارس است. به نظر می رسد دولتمردان آمریکا هنوز اراده ای برای بازبینی در سیاست ها و رفتارهای خود، بویژه بازنگری در نگاه خود به جهان و سایر ملت ها ندارند و به همین دلیل است که سیاست ها و رویکردهای مستقلانه برخی از کشورها مانند ایران را بر نمی تابند و آنرا خلاف منافع و امنیت ملی خود می بینند و تلاش می کنند با اصرار و پافشاری بیهوده بر رویکردهای منسوخ و تکراری، جهان را همچنان در معضلاتی که بیش از هر چیز ناشی از سیاست های دولت های مختلف آمریکاست، در تنگنا نگاه دارند.

قاسمی در پایان تصریح کرد: آنچه می توان در ارتباط با استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا بیان داشت این است که راهبرد نابخرادانه آمریکا بی شک جهان را به سوی ناامنی هر چه بیشتر و گسترش بی ثباتی و تروریسم سوق خواهد داد و بی توجهی جامعه بین المللی به ماجراجویی های رئیس جمهور این کشور باعث شده است تا وی سیاست ها و نگاه خود به آینده را بر مبنای تهدیدات ساختگی و غیرواقعی استوار کند که قطعا دستاوردی جز ناکامی برای این کشور در عرصه بین المللی و مناطق مورد توجه و تمرکز این کشور نخواهد داشت.