داخلی     خبر     انديشه
آیت الله طبرسی:
نذر فرهنگی برای ترویج فرهنگ مهدویت در مازندران انجام شود
  آینده روشن - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ مهدویت در استان، گفت: نذر فرهنگی برای ترویج فرهنگ مهدویت در مازندران انجام شود.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۹
کد مطلب : 76431
نذر فرهنگی برای ترویج فرهنگ مهدویت در مازندران انجام شود
به گزارش آینده روشن آیت الله نورالله طبرسی امروز در دیدار با اعضای بنیاد مهدویت مازندران اظهار داشت: وجود مقدس امام زمان گام‌های موثر کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برداریم هر فردی به انداره همت و توان خود در این عرصه گام بردارد.

وی افزود: مسئله امامت امری مهم است و امام شناسی مختص به شیعه بوده که دشمنان تلاش دارند این موضوع مهم را کمرنگ کنند و حتی آن را از بین ببرند.

طبرسی بیان کرد: در دوره نیابت قرار داریم وظیفه خود را به نحو احسنت انجام دهیم مردم نقش مهمی در این زمینه دارند، نذر فرهنگی در زمینه کمک به ترویج فرهنگ مهدویت در جامعه شود که باید اطلاع رسانی شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: انقلاب اسلامی به مزاج هیچ استکباری خوش نیامد و با تمام توانشان بیش از سه هزار فرقه را در جهان جهت مقابله با اسلام ، انقلاب مهدویت ایجاد کردند.

طبرسی ادامه داد: بیش از سه تا چهار هزار حدیث مهدویت در استان داریم که باید منطق، استدلال و دلیل وجود امام زمان را بیشتر جا بیندازیم و به درستی پررنگ تر کنیم و بحث مهدویت و امام زمان را عاشورایی کنیم.

وی ادامه داد: امروز عصر انفجار اطلاعات است و رسانه‌ها نقش مهمی در ترویج همه امور به ویژه فرهنگ مهدویت دارند که باید جهت ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی استفاده شود.

رئیس بنیاد مهدویت مازندران نیز گفت: صاحب و هستی ما متعلق به امام عصر حضرت مهدی(عج) است که باید در زمینه ترویج وتعمیق فرهنگ مهدویت تلاش کنیم.

حجت الاسلام نصوری افزود:کتاب‌های مختلفی در حوزه مدیریت در مناسبت‌های مختلف توزیع شد که در این زمینه تفاهم نامه ای با برخی نهادها مانند بهزیستی، امداد و اداره کل ورزش و جوانان بسته شد.

وی گفت: دوره تربیت مربی جهت اوقات فراغت در کانون مساجد و دوره تربیت مربی مربوط به مهدکودک و دوره پیش دبستانی در دستور کار قرار دارد.

نصوری گفت: در زمینه کتابخانه‌ها تاکنون برای 19هزار نفر گواهی نامه مقدماتی و تکیمیلی صادر شد.

وی ادامه داد: برای کمک به مجموعه مهدویت نذر فرهنگی قراردادی در جهت فعال کردن اپلیکیشن صورت گرفت تا کمک‌های مردمی جمع آوری شود همچنین رابطین نماز مهدویت در استان فعال شوند.

حجت الاسلام ناصر شکریان، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران نیز گفت: در گام دوم انقلاب مهدویت از تاکیدات مقام معظم رهبری است که در زمینه ترویج فرهنگ مهدویت در جامعه به ویژه نذرفرهنگی بیشتر گام برداریم.

انتهای پیام/ 141