داخلی     خبر     سیاست
مقابله با تحریم‌ها نیازمند تدبیر حقوقی، شجاعت و مدیریت جهادی است
  استاد حقوق بین الملل دانشگاه علامه با بیان اینکه تحریم‌ها هیچ‌کدام مشروعیت حقوقی ندارند، گفت:‌ تحریم‌ نوعی ابزار خصومت آمیز است که مقابله با آن نیازمند تدبیر حقوقی، شجاعت و مدیریت جهادی است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب : 74091
مقابله با تحریم‌ها نیازمند تدبیر حقوقی، شجاعت و مدیریت جهادی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اخوان فرد استاد حقوق بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی در نشست تخصصی «ابعاد بین‌المللی تحریم‌ بسیج از سوی آمریکا» که در خبرگزاری فارس برگزار شد، با اشاره به سابقه تحریم‌های آمریکا گفت: فضای تحریم‌ها یک عقبه رسمی و یک عقبه واقعی دارد. در همنی راستا بنده را به دلیل اینکه در سال‌های گذشته مسئول بسیج حقوقدانان بوده ام در لیست تحریم‌ها قرار داده‌اند یا سردار نقدی را به واسطه مسئولیتی که دارد تحریم کرده‌اند.

وی ادامه داد: از اواخر تابستان ۵۷ تحریم‌های آمریکا علیه ایران آغاز شد و دستورالعمل محرمانه آنها اعمال شد و بعد از انقلاب هم شاهد تحریم‌های گسترده آمریکایی‌ها بوده ایم.

اخوان فرد با اشاره به اظهارات برخی‌ها درباره تفاوت دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در مواجهه با ایران، تاکید کرد: دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در مواجهه با ایران هیچ تفاوتی با هم ندارند و باید مراقب باشیم تا عناوین ما را فریب ندهند.

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران در دولت‌های مختلف حاکم بر آمریکا، یادآور شد: آمریکا صلاحیت حقوقی‌اش را فراتر از مرزهای خودش گسترش داده و درگیری‌های آمریکا با برخی کشورها هم در همین راستا است.

این استاد دانشگاه با اشاره به قرارگرفتن سپاه در لیست تحریم های آمریکا گفت: مسئولین سپاه و بسیج بعد از سال ۸۸ و در زمان اوباما هم مورد تحریم قرار گرفتند. تحریم‌های آمریکا هیچ پشتوانه حقوقی ندارد اما دولت‌های آمریکا از گروهک‌های ضدانقلاب مانند منافقین بهره گرفته اند تا ایران را تحریم کنند برای این هم گروهک‌های ضدانقلاب را از لیست تحریم های خود خارج کرده‌اند تا بتوانند به اسناد آنها استناد کنند.

وی با اشاره به اطلاعات غلطی که به آمریکا برای تحریم ایران داده می‌شود، گفت: تحریم‌ها هیچ‌کدام مشروعیت حقوقی ندارند و برای تک تک انها می‌توان بحث و آن را اثبات کرد.

اخوان فرد ادامه داد: تحریم‌ نوعی ابزار خصومت آمیز است که مقابله با آن نیازمند تدبیر حقوقی، شجاعت و مدیریت جهادی است.