داخلی     خبر     بین الملل
علمای شیعه هند هتک حرمت قرآن توسط نظامیان آمریکایی را محکوم کردند
  علمای شیعه هند هتاکی به قرآن کریم توسط نظامیان آمریکایی در افغانستان را به شدت محکوم کردند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب : 52347
علمای شیعه هند هتک حرمت قرآن توسط نظامیان آمریکایی را محکوم کردند
به گزارش آینده روشن، علمای شیعه شهر لکهنو هند با صدور بیانیه هایی جداگانه هتک حرمت و به آتش کشیدن قرآن کریم از سوی نظامیان آمریکایی در یکی از پایگاه های هوایی افغانستان را به شدت محکوم کردند.

حجت الاسلام سید کلب جواد نقوی، دبیرکل مجمع علمای هند و امام جمعه شهر لکهنو، حجت الاسلام سید محسن تقوی، رئیس شورای ملی علمای شیعه و امام جمعه شیعیان در دهلی و حجت الاسلام جلال حیدر نقوی، رئیس مرکز رفاهی شهید مطهری در این بیانیه هایی جداگانه، اقدام نظامیان اشغالگر آمریکایی در توهین به قرآن در افغانستان به شدت محکوم کردند.

سید کلب جواد نقوی در این بیانیه تاکید کرد: هتک حرمت یک کتاب آسمانی کار بسیار ناشایستی است، آمریکا و اروپا جهان را در مسیر تزلزل قرار می دهند.

وی افزود: این حادثه احساسات مسلمانان سراسر جهان را جریحه دار کرد و سازمان ملل موظف است در قبال چنین اقدام زشتی واکنش نشان دهد و مسلمانان نیز باید این قضیه را در دادگاهی بین المللی پیگیری کنند.

حجت الاسلام محسن تقوی نیز تاکید کرد: آمریکا و غرب همواره با اقداماتی این چنینی، احساسات مسلمانان جهان را به بازی می گیرند و از دولتمردان کشورهای اسلامی می خواهم در مقابل چنین هتاکی های زشتی سکوت نکنند و واکنش نشان دهند.

خطیب جمعه شیعیان دهلی کشتار معترضان افغانی به هتک حرمت قرآن کریم را به شدت محکوم کرد و از ملت های کشورهای مختلف خواست محصولات این کشورها را تحریم کنند.

حجت الاسلام جلال حیدر نقوی نیز در بیانیه خود خاطر نشان ساخت: این بی احترامی که توسط آمریکایی ها انجام گرفته است نشان دهنده عمق اسلام ستیزی آمریکا و غربی هاست و بیانگر این است که آمریکا و غربی ها نمی خواهند آرامش بر افغانستان حاکم شود.

وی ادامه داد: مدعیان دروغین دفاع از اسلام که با رژیم صهیونیستی رابطه دارند باید پس از این جنایت به رابطه خود با اسرائیل و همپیمانان این رژیم پایان دهند.

انتهای پیام/ن/47