داخلی     گزارش     انديشه
یک پژوهشگر فرانسوی:
با بسیج همگانی باید هنر را در مسیر متعالی قرار داد
  یک پژوهشگر فرانسوی با تاکید بر اینکه باید با استفاده از بسیج همگانی هنر را در خدمت ارزش های متعالی قرار داد، اظهار داشت: موسیقی یکی از هنرهای چشمگیر است که متاسفانه امروز در غرب از آن در جهت کسب در آمد و انحرف انسان ها استفاده می شود.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب : 54877
با بسیج همگانی باید هنر را در مسیر متعالی قرار داد
به گزارش آینده روشن، دکتر الویر سوان از کشور فرانسه در دومین روز همایش بین المللی دکترین مهدویت که صبح امروز، ۱۶ تیرماه در حال برگزاری است، مقاله خود را با عنوان « هنر و مهدویت» ارائه کرد.

وی دراین مقاله ابتدا به تعریف هنر از دیدگاه های مختلف پرداخت و اظهار کرد: هنرکارکردهای مختلفی دارد و می تواند در بحث مهندسی اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد. آزادی هنر با آزادی جامعه ارتباط مستقیم دارد و می
توان گفت که هر قدر هنر آزادتر باشد، جامعه نیز آزادتر است.

وی بیان کرد: هنر در معرفی نقش اجتماعی فرد در جامعه و ارتقای نقش آفرینی او سهم مهمی داشته باشد. همچنین برخی از هنرها علاوه بر کارکردهای اجتماعی، در زمینه فردی و روزانه شخص هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این پژوهشگر فرانسوی عنوان کرد: هنر امری ذاتی است و این توانایی را دارد که از حقیقت حکایتگری کند. همچنین هنر نقش توصیفگری نیز دارد. البته این هنر با این جایگاه اگر در مسیر نادرست استفاده شود تبدیل به ابزاری برای انحراف انسان ها می شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید با استفاده از بسیج همگانی هنر را در خدمت ارزش های متعالی قرار داد توضیح داد: موسیقی یکی از هنرهای چشمگیر است که متاسفانه امروز در غرب از آن در جهت کسب در آمد و انحرف انسان ها استفاده می شود و می توان گفت که اکثر موسیقی های انحرافی از کشور آمریکا پدید آمده است و در خدمت گروه شیطان پرستان، عرفان های کاذب، مفاهیمی مانند خیانت، سنت شکنی، گناه، خودکشی، ساختار شکنی و ... استفاده می شود.

گفتنی است که هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با موضوع «هنر زمینه ساز، راهبردها و راهکارها»، روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه امسال مصادف با ۱۵ و ۱۶ شعبان المعظم در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در تهران با حضور مسوولان کشوری، اندیشمندان ایرانی و خارجی از ۱۸ کشور جهان برگزار می شود.
انتهای پیام /