داخلی     خبر    
برترين هاي كنگره شعر ولايي معرفي شدند
   نخستين كنگره شعر ولايي كشور كه از روز سه شنبه در اهواز آغاز به كار كرده بود، شب گذشته با معرفي برترين ها در تالار آفتاب اين شهر، پايان يافت.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۸ آذر ۱۳۸۴ ساعت ۲۰:۱۶
کد مطلب : 2052
درآيين پاياني‌ اين كنگره معاون سياسي امنيتي استانداري خوزستان با اشاره به اين كه بحث و ترويج ولايت، وجه تمايز حكومت اسلامي كشورمان با سايرحكومت هاي جهان است، گفت: طرح بحث ولايت در شكل قابل قبول شعر و شاعري اثر عميقي در جامعه جوان دارد. 

محسن فرخي نژاد افزود: شعر جايگاه بسيار رفيع و والايي در جامعه ايران دارد و ايرانيان بي‌ترديد افرادي هستند كه در ادبيات كم نظير مي‌باشند. 

حجت‌الاسلام علي حسيني، دبير كنگره نيز با تقدير از تلاش‌هاي صورت گرفته در برگزاري اين نشست، خواستار برقراري دائمي دبيرخانه كنگره شعر ولايي در خوزستان شد. 

بيش از دو هزار اثر از ‪ ۵۰۰‬شركت‌كننده از ‪ ۱۱‬استان كشور به دبيرخانه كنگره ارسال شده بود كه ‪ ۴۵‬اثر به بخش نهايي و داوري راه يافت. 

از بين اين آثار، هفت اثر در بخش برتر و هفت اثر ديگر در بخش برگزيده انتخاب و معرفي شدند. 

در بخش نخست "محمد جواد آسمان" از اصفهان، "محدثه الماسي" از ايذه، "حسن انوري"، از آبادان، "علي رضا بديع" از نيشابور، "مريم سقلاطوني"، از قم، "مهدي رحيمي" از دليجان و "محمدابراهيم لگزيان"، از نيشابور معرفي و لوح تقدير و يادمان كنگره دريافت كردند. 

در بخش برگزيده نيز هيات داوران "صالح سجادي" از تبريز، "محمودرضا شال بافان" از اهواز، "حسين حاجي هاشمي" از خميني شهر، "سارا جلوداريان" از كاشان، "سودابه مهيجي" از تهران، "پريسا مقصودي " از نيشابور و "ناصر نديمي " از آبادان به عنوان نفرات برتر معرفي شدند.
"محمود بوروند"، "عليرضا شكرريز" و "هرمز فرهادي بابادي" اعضاي هيات انتخاب كنگره بودند و داوري نهايي را "غلامرضا كافي"، "عبدالجبار كاكايي"، "عبدالرحيم سعيدي راد"، سيد "ضياء‌الدين شفيعي" و "بهمن ساكي " بر عهده داشتند. 

در بخشي از بيانيه هيات داوران كه در آيين پاياني قرائت شد، آمده است:
امروزه شعر ولايي در خاستگاه بلند پايه ادب پارسي يعني ايران پاك زاد و پاك نهاد شكوهي وصف ناشدني و جغرافيايي بي‌مرز يافته است.