اجلاس مهدویت و انقلاب اسلامی

پورسید آقایی: اندیشه مهدویت مروارید اقیانوس اسلام است

ابنا , 13 بهمن 1397 ساعت 13:18

آینده روشن - رئیس موسسه آینده روشن گفت: مروارید اقیانوس اسلام اندیشه مهدویت است و اندیشه ولایت فقیه هم مبتنی بر اندیشه مهدویت است.


به گزارش آینده روشن رئیس موسسه آینده روشن عصر  پنج شنبه 11 بهمن ماه  در میزگرد تبیین شاخصه های مهدویت در نخستین اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، با اشاره به ویژگی های اندیشه مهدویت اظهار کرد: این اندیشه در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کارکردهای مختلفی دارد، مروارید اقیانوس اسلام اندیشه مهدویت است.

حجت الاسلام و المسلمین سید مسعود پور سید آقایی ادامه داد: مرجعیت و ولایت فقیه نقشه های دشمن را در طول تاریخ خنثی کردند، در زمان کنونی که عصر غیبت است، ولی فقیه نقش نائب امام زمان(عج) را ایفا می کند.

وی افزود: دشمن به دنبال تضعیف مرجعیت و ولایت است و برنامه های خود را برای رسیدن به این هدف متوجه کرده، چون قدرت مرجعیت و ولایت را دیده است، اندیشه ولایت فقیه امروز در حال خارج کردن مستکبران از منطقه است.

پورسید آقایی اندیشه ولایت فقیه را مبتنی بر فرهنگ مهدویت دانست و تصریح کرد: این اندیشه قدرت خود را از فرهنگ مهدویدت اخذ می کند، دشمن برای تضعیف اندیشه ولایت فقیه تلاش می کند و در این راستا فیلم ها و برنامه های مختلفی را می سازد.

وی ادامه داد: باید فیلم های جدیدی را برای تبیین، ترویج و گسترش فرهنگ مهدویت ساخته شود، فیلم هایی که می توانند مورد توجه مردم قرار بگیرند، رهبر معظم انقلاب بر ضرورت ترویج فرهنگ مهدویت با استفاده از ابزار هنر تاکید داشتند.

رئیس موسسه آینده روشن افزود: یک سری خلاء های قانونی در زمینه مبارزه با مدعیان دروغین مهدویت وجود دارد، باید با این افراد به صورت قاطع برخورد شود، برخورد با مفسدان اعتقادی کم ارزش تر از برخورد با مفسدان اقتصادی نیست.

پور سید آقایی با اشاره به حضور مدعیان دروغ مهدویت در جامعه اظهار کرد: باید احکام برخورد با مدعیان مهدویت که دست به فتنه می زنند، در جلسات فقهی مورد بررسی قرار بگیرد، برخی از این افراد با وجود تذکر دست از فتنه گری برنمی دارند، نیازمند برخورد قاطع با مدعیان مهدویت و ارتباط با امام زمان(عج) در کشور هستیم تا زمینه رشد چنین افرادی مهیا نشود.

وی خاطرنشان کرد: شیعیان انتظار را زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) می دانند، البته انتظار در میان اهل سنت، شباهت با شیعیان دارد، ولی تفاوت های ماهوی بین این دو دیدگاه موجود است.

شایان ذکر است "اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) و تعدادی دیگر از نهادهای همسو در مجتمع یاوران مهدی(عج) شهر قم برگزار گردید.

...............
پایان پیام/ 141


کد مطلب: 75845

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdciwvay.t1aw52bcct.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir