گام دوم انقلاب زمینه‌سازی مقدمات ظهور است

بلاغ , 6 اسفند 1397 ساعت 17:52

آینده روشن- رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه زوال تمدن غربی در حال رخ دادن است، بیان کرد: هدف کلیدی گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری بیان شده، زمینه‌سازی مقدمات ظهور حضرت ولی عصر(عج) است؛ بیانیه گام دوم مبنی بر حرکت در زمینه تحقق ظهور حضرت مهدی(عج) است.


به گزارش آینده روشن،حجت‎الاسلام والمسلمین رستمی امروز در نشست آموزشی دبیران کانون‎های مهدویت دانشگاه‌های کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) گفت: تقابل دو جریان حق و باطل در انتها به یک سرنوشت محتوم خواهند رسید؛ تمام ادیان و مکاتب الهی، بشریت را به این موضوع متوجه کرده‌اند که انسان در مقطعی وارد عالم شده است و انسان‎هایی که در این مقطع در عالم حضور دارند در معرض دو دعوت جنود دو جبهه خداوند و شیطان هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: خداوند وعده داده است که این رقابت در یک نقطه به یک جنگ عالم‌گیر منجر خواهد شد که پیروزی نهایی نیز از آنِ جبهه حق خواهد بود. جریان منجی‌گرایی که در ادیان الهی وجود دارد در این قالب وارد می‎شود و هر مذهبی در درون ادیان به این موضوع اشاره می‎کند.

رستمی اظهارکرد: از دیگر سوی وقتی به جریان تاریخی نگاه می‌کنیم زوال حاکمیت‌ها و قدرت‌ها و جوامع را می‎بینیم؛ مطالعه تاریخ بشریت، فارغ از داده‎های دینی نیز همین مطلب را تایید می‎کند. وقتی تاریخ حکومت‎ها را می‎بینیم به عظمت آنها پی می‎بریم. برخی پادشاهان بناهای عظیمی برای دفاع از خود و آسایش و همچنین قبر خود می‎ساختند. پس از پیشرفت‎های ظاهری تمدن‌ها، همه آنها گرفتار زوال شدند. نکته مهم این است که اگر جامعه‎ای فهم دقیقی از آنچه در آن هست و باید به آن برسد و همچنین فهم درستی را از ابزارهایی که باید داشته باشد با خود همراه داشته باشد موفق‎تر خواهد بود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور تصریح کرد: شاید امروز برای کسی قابل باور نباشد که تمدن غربی و آمریکایی رو به زوال است. شاید سالهای نه چندان دور در کتاب‌های تاریخ مدارس از زوال این تمدن نوشته شود. این تصور برای کسانی که به مهدویت اعتقاد دارند قابل باور است.

او یادآورشد: زوال تمدن غربی در حال رخ دادن است؛ هدف کلیدی گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری بیان می‌شود، زمینه‌سازی مقدمات ظهور حضرت ولی عصر(عج) است؛ ایشان فرمودند که گام اول انقلاب برداشته شده است و بیانیه گام دوم مبنی بر حرکت در زمینه تحقق ظهور حضرت مهدی(عج) است؛ این انقلاب قطعا عالم اسلام را باید بگیرد و مقدمه ظهور شود.

او در ادامه گفت: حسین بشیریه اخیرا بیان کرده است که جملاتی که در ایران در خصوص جامعه مدنی و... بیان می‌کردم و دانشجویان ایرانی برای آن سرودست می‎شکستند در آمریکا هیچ خریداری ندارد و من برای دانشجویان آمریکایی دین‌شناسی را مطرح می‎کنم که این مساله بیان‌گر توسعه دین در غرب است.

رستمی اظهار کرد: جوانان پیشگامان گام‎ دوم انقلاب اسلامی هستند و فرصت بازگشت به معنویت امروز در فضای دانشگاهی بسیار قوی است. محتوای قوی و فاخر و یارگیری قوی باید از سوی فعالان دانشجویی و مهدوی صورت گیرد.

رستمی اظهارکرد: جریان بسیج دانشجویی و تشکل‌های اسلامی دانشگاه و هیئت‎های دانشگاه اگر با جریان مهدوی توام نباشد قطعا کار آنها ابتر خواهند ماند؛ کانون‌های مهدویت یک کانون در کنار کانون‎های دیگر نیست زیرا باید کار خود را در قالب بسترهای جدید و ناب انجام دهد.

وی گفت: ممکن است افرادی در حوزه دین و مهدویت دکان باز کنند و برای گرفتن استخاره از مردم پول هم بگیرند ولی مغازه آنها بسته می‎شود زیرا مسیر امام زمان(عج) و دین با این‌گونه کاسب‌کاری‎ها تناسب ندارد.
انتهای پیام/ 141


کد مطلب: 75943

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdchxwnq.23nmkdftt2.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir