مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود تهران:

مهدویت بزرگ ترین مصداق هدایت و بشارت قرآن است

شبستان , 27 مهر 1388 ساعت 10:33

مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) تهران گفت: قرآن بیانگر هر چیزی از هدایت، رحمت و بشارت است و مهدویت بزرگترین مصداق این هدایت و بشارت است.


به گزارش آینده روشن، به نقل از شبستان، حجت‌الاسلام محمود اباذری، مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) تهران در اولین جلسه دوره آموزشی "ره انتظار دوست" با عنوان امام مهدی(عج) از منظر قرآن و روایات، قرآن کریم را مطمئن‌ترین مرجع شناخت حجت خداوند دانست و گفت: بهترین راه شناخت حجت خدا، کلام خدا است چون قرآن متن وحی الهی و سراسر حق است و باطل در آن راه ندارد. هم چنین مورد اتفاق تمام فرق مسلمانان است.

وی اظهار کرد: قرآن بیانگر هر چیزی از هدایت، رحمت و بشارت است و مهدویت بزرگ ترین مصداق این هدایت و بشارت است.

وی جامعیت قرآن را در بطن و ظهر آن دانست و بیان کرد: علم تفسیر مربوط به ظهر و علم تأویل مربوط به بطن قرآن است و معارف قرآن محدود به ظاهر نیست و به لایه‌های درونی معانی خاصی دربر دارد.

حجت‌الاسلام اباذری با اشاره به نقش کلیدی بیان معصومین در تبیین قرآن کریم گفت: معصوم بطن آیات را نشان می‌دهند. لازمه وجود بطن برای قرآن ضرورت وجود معصوم در هر زمان است.

وی اذعان كرد: قرآن کلیات را بیان می‌کند و ذکر مصادیق و جزییات آن از رسول و جانشین معصوم است. در بررسی آیات مهدوی نیز آیات را به شیوه‌های تأویلی، تفسیری، تطبیقی و تبیینی بررسی می‌کنند.

مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود تهران اظهار کرد: علم تفسیر مربوط به ظهر قرآن، علم تأویل مربوط به بطن قرآن است. در بررسی تطبیقی نیز مفهوم و معنای کلی برخی آیات مهدوی است و در بررسی تبیینی نیز بسیاری از آیات مستقیم مربوط به مهدویت نیست، ولی برای روشن شدن برخی مباحث مهدوی از آن ها استفاده می‌شود.

اولین جلسه دوره آموزشی ره انتظار دوست با حضور غفاری، معاون نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران، حجت‌الاسلام نصوری، معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت و برزویی، مسئول واحد دانشجویی بنیاد فرهنگی مهدی موعود 23 مهر در تالار ابن سینای دانشگاه تهران برگزار شد.


کد مطلب: 31400

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdchvknx.23nzvdftt2.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir