شواهدی درس آموز از برخورد مرحوم آیت الله خزعلی با فساد فرزندش

29 شهريور 1397 ساعت 14:36

بی شک از بزرگترین امتحانات الهی که مرحوم آیت الله خزعلی از آن سربلند بیرون آمد، مواجهه و مقابله ایشان با فساد مالی، اعتقادی و سیاسی یکی از فرزندانشان بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، ۲۵ شهریور، سالروز درگذشت فقیه مبارز آیت الله ابوالقاسم خزعلی رحمت‌الله علیه است؛ عالم گرانقدری که رهبر معظم انقلاب او را با عناوینی چون «عالمِ عامل و پرهیزگار»، «روحانی با فضیلت» و «عالم متقی و پرکار» خطاب کردند و ثبات قدم ایشان در خط اصیل و صراط مستقیم انقلاب را ستودند.

بی شک از بزرگترین امتحان‌های الهی که آیت الله خزعلی از آن سربلند بیرون آمد، مواجهه و مقابله ایشان با فساد مالی، اعتقادی و سیاسی یکی از فرزندانشان بود. چنان که در خرداد سال ۱۳۸۸ و در بیانیه ای چنین نوشتند: «مدت مدیدی است پسرم مهدی خزعلی از راه مستقیم منحرف شده، درست در خط مقابل قرار گرفته. هر چه نصحیت می‌کنم و برای هدایتش متوسل به اولیای خدا می‌شوم اثر نمی‌کند... دیگر کاسه صبرم لبریز شده، دیگر با او صحبت نمی‌کنم و حرف‌های نامناسب او را بر نمی‌تابم».

خبرگزاری فارس به مناسبت سالگرد رحلت ملکوتی آیت الله خزعلی، شواهد دیگری از برخورد آیت الله خزعلی با فرزند ناخلف خویش را منتشر می‌کند. باشد که تمام مسؤولین کشور مانند آن مرحوم، با اقتدا به امیرالمومنین علی(ع)، مقتدرانه با فساد اطرافیان خویش مبارزه کنند.

مرحوم آیت الله خزعلی در اواخر عمر شریف خود نامه‌ای به وزیر اطلاعات می‌نویسند و در آن راه هرگونه سوءاستفاده از نام و جایگاه خویش را مسدود می کنند. متن آن از این قرار می باشد:

«حضور محترم جناب آقای علوی وزیر محترم اطلاعات

باسلام و تحیت به استحضار می رساند اینجانب ابوالقاسم خزعلی هرگونه توصیه به نام و امضای اینجانب را غیر واقعی می‌دانم و در صورتی که نامه‌ای با مضمون فوق از جانب هرکس و حتی منسوبین اینجانب مشاهده فرمودید، اکیداً تقاضای پیگیری و برخورد قضایی با آن را دارم.

مطلب مذکور نه تنها گذشته و حال را شامل می شود، بلکه هرگونه توصیه وسفارش به نام یا مهر اینجانب را در بر می‌گیرد.

ابوالقاسم خزعلی».

همچنین ایشان که مؤسس بنیاد بین المللی غدیر بودند، در آخرین غدیر حیات مبارکشان، پذیرفتن آن فرزند و راه دادن وی به منزل خویش را مشروط به برخی اصلاحات نمودند. متن یادداشت ایشان را از نظر می گذرانیم:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب ابوالقاسم خزعلی اعلام می دارم امکان پذیرش فرزندم را در صورتی دارم که به موارد زیر عمل کند:

۱- پرداخت کلیه طلب‌ها و حق الناس خصوصاً طلب‌های ایتام، آقای سیفی، آقای پرهیزگار، آقای حکیم و حقوق صاحبخانه فعلی ایشان که موارد مذکور می‌تواند از اموالی که ایشان به نام بستگان خود نموده تأمین شود.

۲- پرداخت کلیه حقوق مرتبط با بیت المال مانند بنیاد مستضعفان ، بانک‌ها و...

۳- اعلام برائت از نوشته هایی که موجب اهانت به مقدسات به ویژه قرآن کریم شده است .

۴- التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی

در پایان بار دیگر برای هدایت ایشان و بهره مندیشان از حیات طیبه با بازگشت به مسیر حق دعا می‌کنم».


کد مطلب: 71530

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcfxtde.w6dymagiiw.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir