مزدا شاهانی، ترانه سرا:

ترانه های مذهبی، کودکان را با دین آشنا می کند

آينده روشن , 20 مرداد 1385 ساعت 8:00

گزارشگر :

مزدا شاهانی، ترانه سرا: ترانه های مذهبی برای آشنا کردن کودکان با بزرگان دین سروده می شوند.


مزدا شاهانی در گفت و گو با خبرگزاری آینده روشن گفت: آموزش شعر برای شاعران جوان به خوبی صورت نمی گیرد. همان طور که در کلاس نقاشی همه شاگردان به دستور معلم از روی شی نقاشی می کشند، باید در کلاس های شعر هم درباره یک موضوع واحد همه شاگردان از زاویه دید خود شعر بگویند. این گونه تمرین ها را باید شاعران جوان انجام دهند تا قلم شان قوی تر شود. 

این شاعر خاطرنشان کرد: نباید هر کس را شاعر نامید. یک شاعر باید با قالب های شعری به خوبی آشنا باشد. درست است که ترانه، شعر مردم کوچه و بازار بوده است، ولی اکنون یکی از قالب های شعری است و ترانه خوب، ترانه ای است که اولا مضمون درستی داشته باشد، ثانیا از فرم شناسی و ساختار ادبی خوبی برخوردار باشد. ترانه خوب تنها با آگاهی از پیشینه قبلی ترانه سروده می شود. 

شاهانی درباره ترانه های مذهبی که برای بچه ها سروده می شود، گفت: کار برای کودک، بسیار سخت تر از بزرگ سال است. ترانه های مذهبی برای آشنا کردن کودکان با بزرگان دین سروده می شوند. البته باید این کار به آرامی و لطیف انجام گیرد. چون بچه ها به خوبی مسایل را درک می کنند، زود به ذهن می سپارند و باید مواظب بود که مطلب اشتباهی نگوییم.


کد مطلب: 8376

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcf.edciw6dmvgiaw.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir