اجلاس مهدویت و انقلاب اسلامی

جعفری: لازمه اعتقاد به ولایت مبارزه برای تشکیل حکومت اسلامی است

ابنا , 13 بهمن 1397 ساعت 13:07

آینده روشن - رئیس‌ انجمن علمی مهدویت حوزه گفت: مبارزه در راه تشکیل حکومت اسلامی لازمه اعتقاد به ولایت از نظر امام خمینی(ره) است، کسی که در برابر نظام اسلامی صف آرایی می کند، اعتقادی به ولایت ندارد.


به گزارش آینده روشن  رئیس‌ انجمن علمی مهدویت حوزه عصر امروز ـ پنج شنبه 11 بهمن ماه ـ در میزگرد تبیین شاخصه های مهدویت در نخستین اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، با اشاره به آفت های انتظار مهدویت و انقلاب اسلامی اظهار کرد: غفلت از امام زمان(عج) و توجه به این امام معصوم از جمله آفت ها است، در طی دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری ندیدیم که کاندیداها از امام زمان(عج) سخن بگویند.

حجت الاسلام و المسلمین "محمد صابر جعفری" ادامه داد: امام خمینی(ره) ایران را مملکت امام زمان(عج) می دانستد و ایشان اعتقاد داشتند که باید احکام در این کشور اجرا شود.

وی افزود: امام راحل زمینه سازی را شرطی برای ظهور امام زمان(عج) می دانستند، انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و در این راستا باید وحدت بین مسلمانان ایجاد شود.

جعفری پیاده شدن اسلام در کشورهای اسلامی را از مقدمات ظهور دانست و تصریح کرد: امام خمینی(ره) بر صدور انقلاب اسلامی به خارج از کشور برای زمینه سازی ظهور تاکید داشتند.

رئیس‌ انجمن علمی مهدویت حوزه خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) نگاه منفعلانه در انتظار را اشتباه می دانستند، براساس نظر ایشان باید انسان منتظر فعال و در صحنه باشد، مبارزه در راه تشکیل حکومت اسلامی لازمه اعتقاد به ولایت از نظر امام راحل است، کسی که در برابر نظام اسلامی صف آرایی می کند، اعتقادی به ولایت ندارد.

شایان ذکر است "اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) و تعدادی دیگر از نهادهای همسو در مجتمع یاوران مهدی(عج) شهر قم برگزار گردید.

...............
پایان پیام/ 141


کد مطلب: 75841

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcezv8f.jh8nei9bbj.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir