مستندات قرآني بهترين راه ترويج فرهنگ مهدوی در متن جامعه است

سايت خبری آينده روشن , 2 دی 1387 ساعت 15:09

گزارشگر :

مسئول امور فرهنگی اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان‌غربی، سوق يافتن ترويج فرهنگ و انديشه مهدويت با استناد به اشارات و ريشه‌های قرآنی در متن جامعه را از مهمترين نيازهاي امروزي عنوان كرد.


حجت‌الاسلام والمسلمين علی حسنی، مسئول امور فرهنگی اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان‌غربی در گفتگو با خبرگزاری آينده روشن، به فعاليت‌های گسترده دانشمندان و عالمان دينی در رابطه با موضوع مهدويت از ديدگاه قرآن اشاره كرد و گفت: تاكنون درباره اين موضوع با ريشه‌هاي قرآنی فعاليت‌های خوبی در حوزه‌های علميه صورت گرفته و كتاب‌ها و مقالات خوبی ارائه شده است ولی ترويج نتايج اين مطالعات در ميان مردم جامعه به صورت قابل توجه انجام نشده و اين يكی از بزرگترين معضلات و مشكلات اين موضوع است. 

وی افزود: در كتاب آسمانی قرآن كريم، موضوع مهدويت نيز همانند ديگر مباحث، به صورت كلی اشاره شده است و قابل درك برای عموم نيست و در اينجا وظيفه علما و مجتهدان اسلامی است كه موضوع را بشکافند و به صورت مطالب عام فهم در اختيار جامعه اسلامی قرار دهند. 

حجت‌الاسلام حسنی، مبحث مهدويت را موضوعی بسيار تخصصی دانست و گفت: چنانکه مطرح شد، تاكنون تلاش‌های خوبی در جهت شناخت امام عصر (عج) به صورت كارشناسی و تخصصی انجام شده است و اين موضوع آنقدر گسترده و بی انتهاست كه هر چه بيشتر به آن پرداخته می‌شود، احساس نياز به دريافت علوم مهدوی افزونتر درك می‌شود. 

مسئول فرهنگ اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان ‌غربی، به ضرورت ارائه راهكار عملی جهت آشنايی بهتر مردم با مباحث مهدوي اشاره كرد و گفت: علما، اساتيد و دانشمندان حوزه‌های علميه و دانشگاهها بايستی با همكاری و مشاركت يكديگر مطالب و علوم به روز مورد نياز جامعه را در قالب مقالات، كتاب، فيلم، مصاحبه، خبر، شعر و ديگر هنرهای مفيد و سالم از طريق رسانه‌ها، مساجد و مدارس در اختيار جامعه اسلامی قرار دهند. 

وی اضافه كرد: با عملی كردن راهكارهای ياد شده، يقيناً در راستای ترويج فرهنگ مهدوی قدمی مهم و تأثيرگذار برداشته می شود و بر شيفتگان امام عصر، حضرت صاحب الزمان (عج) افزوده و يكی از زمينه‌های ظهور آن بزرگوار فراهم می‌شود.


کد مطلب: 26673

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcds90x.yt0956a22y.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir