مهدویت از عوامل بسیج نیرو برای تحقق اهداف است

خبرگزاری شبستان , 5 مرداد 1398 ساعت 12:20

آینده روشن-امام جمعه ابهر گفت: یکی از عناصر مهم باور مهدویت نزد شیعه، مبارزه و بسیج نیرو برای تحقق آن دوران طلایی است و می‌توان گفت مهدویت در تاریخ شیعه همواره عامل جهاد، مبارزه و حرکت محسوب می‌شود.


آینده روشن-امام جمعه ابهر گفت: یکی از عناصر مهم باور مهدویت نزد شیعه، مبارزه و بسیج نیرو برای تحقق آن دوران طلایی است و می‌توان گفت مهدویت در تاریخ شیعه همواره عامل جهاد، مبارزه و حرکت محسوب می‌شود.

به گزارش آینده روشن- از زنجان، حجت‌الاسلام «جعفر رحیمی» ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر ابهر با سفارش خود و دیگران به رعایت تقوای الهی، با شرح نامه 31 نهج‌البلاغه، نقش دعا و آثار آن را تشریح کرد.

 

امام جمعه ابهر به مسئله مهدویت و اهمیت آن در مذهب شیعه اشاره و تصریح کرد: یکی از عناصر مهم باور مهدویت نزد شیعه، مبارزه و بسیج نیرو برای تحقق آن دوران طلایی است و می‌توان گفت مهدویت در تاریخ شیعه همواره عامل جهاد، مبارزه و حرکت محسوب می‌شود.

 

وی به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در پنجم مرداد 1358 به امامت آیت‌الله طالقانی اشاره کرد و افزود: نماز جمعه یکی از برکات انتظار فرج و مهدویت است.

 

رحیمی با بیان اینکه در چهل سال گذشته نماز جمعه یکی از رسانه‌ها و تریبون‌های جریان‌ساز در مقابله با ناهنجاری‌ها و چالش‌های داخلی و خارجی بوده است، گفت: در دوران جنگ تحمیلی، نماز جمعه نقش مهمی در بسیج مردمی برای مقابله با تجاوز عراق داشت و در دوران پس از جنگ، تریبون‌های نماز جمعه به صحنه‌ای برای تسریع روند بازسازی در مناطق جنگ‌زده تبدیل شد.

 

امام جمعه ابهر تاکید کرد: در شرایط کنونی به دلیل پیشرفت تکنولوژی نوع و جنس تهدیدات علیه نظام اسلامی نیز تغییراتی بنیادی داشته است، اهمیت نماز جمعه بسیار ملموس‌تر است.

 

وی افزود: همانطور که در چهار دهه گذشته، نماز جمعه یکی از سنگرهای مبارزه با تهدیدات علیه انقلاب اسلامی بوده، در شرایط کنونی این وضعیت به مراتب پیچیده‌تر نیز شده است و به نظر می‌رسد که با بازخوانی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی باید به دنبال کارآمد کردن تاثیرگذاری نماز جمعه در شرایط کنونی بود.

 

رحیمی با بیان اینکه اهداف و اصول انقلاب اسلامی باید در نماز جمعه بار دیگر برای جوانان و مردم بازخوانی شده و دلایل تشدید تهدیدات علیه انقلاب اسلامی نیز تشریح شود، ادامه داد:  نوآوری نیز از جمله حوزه‌هایی است که نماز جمعه باید اهتمام جدی به آن داشته باشد.

 

خطیب جمعه ابهر ادامه داد: نقش نماز جمعه در ایجاد زمینه‌‌ها و عوامل موثر در نوآوری و از بین بردن موانع آن، در واقع نقش دین و معنویت در ایجاد محیط امید و امیدواری و انگیزه و نشاط و محیط کار و کوشش است.

 

وی افزود: نماز جمعه فضای مشارکت و همکاری و تفاهم و همبستگی را ایجاد می‌کند که در حقیقت فلسفه این فریضه سیاسی و عبادی است.
انتهای پیام/141


کد مطلب: 76498

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcdjo05.yt09n6a22y.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir