لندن: عربستان سعودی پاسخ کامل و مفصل درباره مسئله خاشقچی بدهد

23 مهر 1397 ساعت 23:13

سخنگوی دولت انگلیس گفت که این کشور از عربستان سعودی انتظار دارد درباره مسئله ناپدید شدن خبرنگار منتقد حکومت سعودی، پاسخی مفصل و کامل دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی دولت انگلیس گفت بریتانیا از دولت عربستان سعودی انتظار دارد پاسخی با جزئیات و کامل به سوال‌ها درباره ناپدید شدن «جمال قاشقچی» خبرنگار منتقد حکومت عربستان سعودی ارائه دهد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی دولت انگلیس گفت «ما از دولت سعودی انتظار داریم پاسخی کامل و مفصل ارائه دهد».

روز گذشته نیز «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه عربستان سعودی باید با تحقیقات درباره سرنوشت روزنامه‌نگار مفقود عربستانی همکاری کند، گفت در صورتی که مشخص شود خاشقچی به قتل رسیده، باید اقدامی درباره این رفتار سعودی‌ها انجام داد.

هانت در بخش دیگری از صحبت‌هایش، گفت: «اگر، آنطور که [سعودی‌ها] می‌گویند، این قتل وحشتناک رخ نداده، پس جمال خاشقچی کجاست؟ این چیزی است که جهان می‌خواهد بداند. اگر آن‌ها چیزی برای پنهان کردن ندارند، در آنصورت همکاری خواهند کرد و باید این کار را کنند».

خاشقچی روز دهم مهر ماه بعد از آنکه برای دریافت مدارک جدایی از همسر پیشین خود وارد کنسولگری ریاض در استانبول شده بود، ناپدید شد. چهار روز بعد یعنی چهاردهم مهر،‌ خبرگزاری رویترز به نقل از دو مسئول ترکیه‌ای گزارش داد که وی احتمالا کشته شده است اما هنوز هیچ خبری قطعی نیست.

روز دوشنبه بعد از مخالفت چند باره عربستان سعودی با تفتیش کنسولگری این کشور در استانبول، نیروهای امنیتی ترکیه سرانجام قرار است از این ساختمان بازرسی کنند.


کد مطلب: 72546

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcd9k05.yt0xo6a22y.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir