معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران اعلام کرد

توزیع یک تُن گوشت گوسفندی بین سیل زدگان پل دختر با کمک زائران و خادمان جمکران

خبرگزاری شبستان , 16 ارديبهشت 1398 ساعت 22:20

آینده روشن - صدوقی با ابراز خرسندی از مشارکت بالای مردمی در پویش «قربانی برای سلامتی امام زمان(عج)»، گفت: در پی کمک ۶۰ میلیون تومانی مردم، شب گذشته حدود یک تن گوشت تازه گوسفند توسط خادمان مسجد مقدس جمکران در بین سیل زدگان پل دختر توزیع شد.


به گزارش آینده روشن «ابراهیم صدوقی» با اشاره به مشارکت بالای مردمی در پویش «قربانی برای سلامتی امام زمان(عج)»، اظهار کرد: باید توجه داشت همه ما در طول سال و عمر خود بر سر سفره بابرکت امام عصر(عج) به عنوان امام حی و زمان خود قرار داریم چنان که در زیارت ایشان می خوانیم: «بِیُمنِهِ رُزِقَ الوَری».

 
معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران ادامه داد: لذا عاشقان و اردتمندان حضرت ولی عصر(عج) هم نمی توانند بی تفاوت از کنار مشکلات دیگران به ویژه مسلمانان و شیعیان حضرت حجت(عج) عبور کنند لذا با همراهی خادمان مسجد به عنوان میعادگاه منتظران در طرح پویش مردمی «قربانی برای سلامتی امام زمان(عج)» با عنوان «#اکنون نوبت یاری ما است» مشارکتی فعالانه داشته اند.

 

وی تصریح کرد: در پی مشارکت های مردمی در این پویش مبلغ 60 میلیون تومان جمع آوری شد و به خرید گوسفند اختصاص یافت. این گوسفندان به نیت سلامتی امام مهدی(عج) قربانی شدند و نزدیک به یک تُن گوشت تازه آنها شب گذشته در میان مردم سیل زده پل دختر توزیع شد.

 

صدوقی در ادامه بیان کرد: این گوشت ها که توسط خادمان مسجد مقدس جمکران و در قالب بسته های یک کیلوگرمی مزین به برگه هایی با نوشته «بِیُمنِهِ رُزِقَ الوَری» و «در سفره امام زمان(عج)، برای ظهور دعا کنیم»، توزیع شد.

 

وی تاکید کرد: حضور خادمان مسجد مقدس جمکران در پل دختر و توزیع گوشت های قربانی به منظور تسلا دادن به سیل زدگان و داغ دیدگان این حادثه تلخ است.

 

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه پیش از این نیز کمک های دفتر تهران مسجد به مناطق سیل زده آق قلا ارسال شده است، گفت: این کمک ها شامل البسه، پتو و ... در قالب یک کامیون به آق قلا ارسال شد.

 

صدوقی با اعلام تداوم پویش مردمی «قربانی برای سلامتی امام زمان(عج)» در طول سال، ابراز کرد: در همه ایام سال نیازمندان و محرومانی هستند که زائران و منتظران امام عصر(عج) می توانند به هر میزان که برای شان مقدور است کمک کرده و گوشت را به سفره آنها برسانند؛ لذا این پویش در همه ایام سال ادامه دارد.

 

وی با اشاره به فرمان حضرت بقیه الله الاعظم(عج) به حسن بن مثله جمکرانی برای تاسیس مسجد مقدس جمکران، بیان کرد: حضرت(عج) در این فرمان دو نکته را مدنظر قرار داده و فرموده اند: بگویید مردم به این مسجد رغبت کرده و آن را عزیز بدارند؛ این رغبت مردمی زمینه ای می خواهد که باید ایجاد شود.

 

صدوقی اضافه کرد: در ادامه فرمان حضرت(عج) به اطعام و سفره داری مردم توصیه کرده اند، لذا این مهم ماموریت و کارویژه مسجد است. در این راستا پویش مردمی اطعام در ماه مبارک رمضان نیز برگزار می شود چون در ماه مبارک رمضان هر شب افطاری های ساده مسجد میان حدود یک هزار نفر توزیع می شود؛ همچنین، شب های چهارشنبه و جمعه سفره اطعام در میعادگاه منتظران گسترده می شود که علاقمندان به شرکت، می توانند از ثواب آن بهره ببرند.

 

وی تاکید کرد: مجاوران مسجد مقدس جمکران را از مناطق محروم تشکیل می دهند لذا مشارکت در طرح اطعام گشودن سفره برای محرومان است.

 

صدوقی در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در پویش «قربانی برای سلامتی امام زمان(عج)» و نیز طرح اطعام می توانند نذورات خود را به هر میزان که  هست به شماره حساب شماره حساب 8591833161 و یا شماره کارت 6104337525525869 بانک ملت به نام مسجد مقدس جمکران واریز کنند. و در صورت امکان روی فیش واریزی نیت را ثبت کرده و به به شماره نمابر 02537253418 معاونت خدمات زائرین ارسال کنند.

پایان پیام/141


کد مطلب: 76299

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdccoiqm.2bqeo8laa2.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir