توصیه آیت‌الله علوی گرگانی به مراکز تخصصی مهدویت:

با مطالب شیرین و شیوا، امام زمان را به مردم معرفی کنید.

سايت خبری آينده روشن , 10 مهر 1397 ساعت 18:26

اعضاء و هیئت علمی موسسه آینده روشن با آیت الله علوی گرگانی دیدار کردند.


 به گزارش آینده روشن آیت‌الله سید محمد علوی گرگانی ظهرامروز در دیدار هیئت‌علمی موسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت)، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های این موسسه، اظهار کرد: ما به وجود امام زمان(عج) و حیات ایشان براساس دلایل قرآنی و روایی اعتقاد داریم.
مرجع تقلید شیعیان افزود: روش زندگی امام از سه حالت بیشتر خارج نیست. اول باید حضرت ولی‌عصر(عج) دست به شمشیر باشد و با کشتن اهل باطل کارش را انجام دهد. دوم به ‌صورت عادی در بین مردم و علنی، زندگی کند که بخواهد تبلیغ دین بکند که در این صورت ایشان را به شهادت می‌رسانند و سوم، حالت خفاء (مخفی شدن در جامعه) است، یعنی ایشان زنده باشند و مدتی دست به شمشیر نباشند تا زمین خالی از حجت نشود که خفا بهترین راه برای بقای امام عصر(عج) تا زمان مقرر است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: طبق احادیث ائمه (ع)، نمی‌توان همه دلایل و حکمت غیبت را به مردم گفت. با این‌حال خداوند علت تأخیر در عصر ظهور را در بعضی از روایات از زبان امامان به ما گفته است.

وی خاطرنشان کرد: روایت است که امام زمان(عج) هفت سنت از انبیاء الهی را دارد: سنت حضرت آدم(ع) و نوح(ع) و ابراهیم(ع) و موسی(ع) و عیسی(ع) و ایوب(ع) و در آخر نیز سنت‌هایی از خود پیامبر اسلام(ص) با ایشان است.
آیت‌الله علوی گرگانی یادآور شد: وجود امام زمان(عج) از نظر روایات و اسناد برای ما پذیرفته‌شده است، البته متأسفانه امروزه برخی از مردم در این مورد به شک افتاده‌اند که باید آن را برطرف کرد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: حکمت جریان غیبت حضرت ولی‌عصر(عج) نیز حکمت‌هایی مانند داستان حضرت خضر(ع) و حضرت موسی(ع) را دارد که بعد از ظهور مشخص می‌شود. اینجا‌ یکی از مصادیقی است که اهل شک و تردید غربال شده و از هم جدا می‌شوند و وظیفه شما به عنوان یک موسسه تخصصی این است که با مطالب شیرین و شیوا موضوع امام عصر را به مردم معرفی کنید.
مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: یکی از مسائلی که ما الآن به آن مبتلا هستیم، جریان اقتصادی و معیشت مردم و احتکار هست. از همه مردم ایران تقاضا داریم که به دنبال احتکار نروند و جامعه را دچار قحطی کاذب نکنند تا مردم در آرامش زندگی کنند. از تمام مردم می¬خواهم، عمل حرام احتکار را انجام ندهند تا مردم دیگر در فشار و اذیت قرار نگیرند.

انتهای پیام


کد مطلب: 72013

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcc1xqm.2bqis8laa2.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir