رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور:

این جنگ ما توسط مهدویت انجام شد

آينده روشن , 18 مهر 1391 ساعت 15:21

رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: در دفاع مقدس امام زمان (عج) نقش نداشتند، بلکه اصل و محور بودند و این جنگ ما توسط مهدویت انجام شد.


به گزارش آینده روشن، جلسه فرهنگی استادان با موضوع درخشش موعود باوری در دفاع مقدس در دانشگاه علم و صنعت تهران با حضور سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروآبادی، رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح کشور برگزار شد. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور در این مراسم اظهار داشت: شیعیان به وجود امام زنده و غایب از نظرها همچون خورشید در پس ابرها اعتقاد دارند و همواره در انتظار ظهور آن رهبر و پیشوای سفر کرده رنج‌های بسیاری را بر خود هموار کرده‌اند. 

وی افزود: در دفاع مقدس امام زمان (عج) نقش نداشتند، بلکه اصل و محور بودند و این جنگ ما توسط مهدویت انجام شد. 

وی گفت: هر جا امام امت و امت امام پیدا کنیم روح ولایت در آن جا حاضر و جاری است و این امت امام در طول وقایع ۵۷، ۲۲ بهمن ،روز قدس و ۹ دی ۸۸ و تداوم آن در سال های بعد بود که با بهره مندی از روح ولایت و اثر حکم امام زمان(عج) به صحنه می آیند. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به پرسشی درباره تحریم های غرب علیه ایران گفت: در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا تحریم یک اهرم برای کمک به سیاست خارجی است و هر جا در عرصه سیاست خارجی کم بیاورند از موضوع تحریم استفاده می کنند. 

وی با بیان این که تا کنون آمریکا کشورهای زیادی را مورد تحریم قرار داده است گفت: تحریم ها برای جمهوری اسلامی ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد. وقتی انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید، آمریکا ایران را در فهرست تروریست ها قرار داد و سه سال بعد اقدام به تحریم ایران کرد و با مرور زمان بر این تحریم ها افزود. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه تحریم های اروپا و آمریکا علیه ایران مغایر با مفاد منشور ملل متحد است اظهار داشت: تحریم ها علاوه بر اینکه یک نوع دخالت در استقلال و حاکمیت داخلی کشورهاست، با مفاد منشور ملل متحد نیز مغایرت دارد و بر آن اشکال وارد است. 

فیروآبادی با بیان اینکه زمانی که جمهوری اسلامی ایران با این تحریم ها مواجه شد تلاش کرد که این تحریم ها را خنثی کند و در عرصه تحقیق و تولید هرچه بیش تر قدم برداشت، افزود: حرکت اول استکبار در این راستا بود که ما را در جنگ نظامی نابود کند. آن ها در واقع می خواستند انقلاب اسلامی را در حرکتی در برابر لیبرالیسم و کمونیسم بود نابود کنند. 

وی افزود: آمریکایی ها صدام (رییس جمهور پیشین عراق) را جهت حمله به ایران تحریک کردند و تعداد زیادی از کشورها نیز به آن ها کمک کردند و وقتی دیدند در بعد تهدید نظامی و عملیات نظامی نتوانستند به نتیجه ای برسند، گفتند تا وقتی ملت ایران متعهد و منسجم است در برابر هر اقدامی می ایستد و خودش را می تواند اداره کند. 

انتهای پیام/گ/0/


کد مطلب: 55750

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcbgzbs.rhbsspiuur.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir