معرفی کتابخانه تخصصی موسسه آینده روشن

سايت خبری آينده روشن , 30 آبان 1397 ساعت 13:05

کتابخانه موسسه آینده روشن با رویکرد تخصصی مهدویت با دارا بودن بیش از 10 هزار عنوان جلد کتاب مهدوی برای محققین و علاقمندان به مباحث مهدویت و امامت آماده خدمات رسانی می باشد.


به گزارش آینده روشن کتابخانه موسسه آینده روشن در سال 1383ش همزمان با شروع به کار موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) به عنوان یک کتابخانه تخصصی مهدویت کار خود را آغاز کرد.

 این کتابخانه حاوی منابع عمومی و مرجع رده اسلام میان رده های منابع کتاب و رده تخصصی مهدویت در حوزه منابع اسلامی است. تا سال 1397ش بیش از 10 هزار عنوان کتاب در این کتابخانه به ثبت رسیده است که بیش از 4 هزار عنوان آن مهدوی است که این خود برابر است با بیش از 20 هزار جلد کتاب مجموعا و بیش از 10 هزار جلد کتاب مهدوی.

روش چینش کتاب ها در این کتابخانه براساس رده کنگره بوده اما کتاب های مهدوی در مخزن مخصوص به خود و با تفکیک موضوع و تولید لیبل (برچسب) خاص در قسمت بالای کتاب ها چیده شده اند.

 موضوعات تفکیک یافته دراین مخزن تخصصی (مهدویت) به طور اجمال عبارتند از: قرآن، احادیث ، نهج البلاغه، غیبت، غیبت کبری ، غیبت صغری، نام ها و القاب، معرفت، اهل سنت، طول عمر، شبهات، پرسش، ادیان، اشعار، اماکن، مستشرقین، زنان، جوانان، ایرانیان، کتابنامه، توقیعات، عریضه، فسلفه تاریخ، رجعت، نشانه های ظهور، فتن، فرق انحرافی، دجال، مسیح و ...

لازم به ذکر است که کتاب های کلی مهدویت که موضوع خاصی را دنبال نکرده و به موضوعات متعددی پرداخته اند در این مخزن با عنوان کلیات دسته بندی شده اند که بالغ بر 800 عنوان کتاب می باشند.

ضمنا در این کتابخانه بالغ بر 200 عنوان پایان نامه مهدوی نیز موجود است که علاقه مندان به مباحث امامت ومهدویت می توانند از آن ها بهره ببرند و نیز امکان جستجوی منابع کتابخانه فراهم است و مراجعین محترم می توانند با استفاده از کامپیوتر موجود در فضای کتابخانه و با هماهنگی کتابدار محترم،  کتاب های مد نظر خود را بیابند.

ساعت شروع به کار کتابخانه از ساعت 7:30 صبح تا 14:30 عصر می باشد
آدرس: قم، خیابان شهدا(صفائیه)، کوچه 25 پلاک 27


کد مطلب: 73911

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdca6on0.49ne615kk4.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir