استفاده از نیروهای ویژه، یکی از گزینه‌های پنتاگون برای ادامه حضور در سوریه

2 دی 1397 ساعت 7:17

مقام‌های پنتاگون از گزینه‌های خود برای تداوم ماموریت در سوریه از جمله استفاده از نیروهای ویژه یا ادامه کمک تسلیحاتی به کردها خبر دادند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که پنتاگون در پی استفاده از گزینه‌های دیگر از جمله بکارگیری نیروهای ویژه برای ادامه حضور در سوریه است.

روزنامه «نیویورک تایمز» در این زمینه نوشت که پنتاگون در نظر دارد با تیمی کوچک از نیروهای ویژه برای مقابله با داعش ماموریت خود در سوریه را ادامه دهد و این یکی از گزینه‌ها برای تداوم ماموریت نظامی آمریکا در سوریه با وجود دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیروهای این کشور از سوریه است.

دو مقام نظامی آمریکا که مایل به افشای نام خود نبودند در این زمینه اعلام کردند که کماندوهای آمریکا با حضور در عراق - که اینک ۵ هزار نظامی آمریکایی در این کشور حاضرند - در صورت نیاز برای اجرای عملیات ویژه وارد سوریه می‌شوند.

به نوشته این روزنامه، این اقدام آمریکا یکی از چند گزینه این کشور از جمله ادامه حملات هوایی و تجهیز کردهای سوریه با سلاح و تجهیزات به عنوان راهبرد جدید پنتاگون برای ادامه حضور در سوریه و حفظ فشار بر داعش است.

گفته می‌شود پنتاگون این گزینه‌ها را تا هفته‌های دیگر و قبل از ترک وزارت دفاع از سوی «جیمز متیس» در خاتمه فوریه (اسفند) جهت تایید برای ترامپ ارسال می‌کند. مقام‌های پنتاگون اذعان داشتند که این برنامه‌ها ادامه حمایت از نیروهای دمکرات سوریه را در پی دارد.

جیمز متیس ، وزیر دفاع آمریکا به دلیل مخالفت با ایده‌های ترامپ چندی دیگر وزارت دفاع این کشور را ترک می‌کند.

رسانه‌های آمریکا چهارشنبه گذشته به نقل از منابع آگاه گزارش دادند ارتش این کشور به دستور دونالد ترامپ در تدارک خارج کردن نیروهایش از سوریه است.

اکثر نیروهای آمریکا در شمال شرق سوریه مستقر هستند. بخشی از این نیروها هم در منطقه «التنف»، واقع در جنوب شرق سوریه و در نزدیکی مرز اردن حضور دارند.

دمشق همواره حضور نیروهای آمریکایی در سوریه را نقض حاکمیت ملی این کشور توصیف کرده و خواستار خروج آن‌ها از سوریه شده است.

دولت آمریکا از سپتامبر ۲۰۱۴، به عنوان بخشی از راهبرد خود برای کمک به معارضان سوری در حال جنگ با دولت مرکزی سوریه نیروهای خود را در این کشور مستقر کرد.


کد مطلب: 75171

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdca66n0.49nm015kk4.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir